Дождот во Чаир ги поплави улиците, граѓаните извадија трски за pиболов

Поврзано

Без cтpујa утре повеќе делови од Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела...

Утре без cтpујa делови од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 07.08.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат: Oд 06:00 до...

(Видео) Водата од чешмите полна со кал – жителите на Синичане протестираат и на дожд, во Владата немаше договор

Во куќите во Синичане, наместо вода, од чешмите тече кал. Токму поради тоа жителите од ова село не се...
- Advertisement -

Силен ветер и дожд вчера попладне ја зафати територијата на Скопје, при што настанаа и проблеми на одредени делови од градот.

Автопатот Тетово-Скопје беше во прекин веднаш по невремето, а исто така паднати се повеќе суви дрвја, кои направија штета и на неколку автомобили. За ова се огласија и од ЈКП Гази Баба, кои посочија дека веднаш е реагирано и сегде каде што има проблем, истиот да се пријави.

-Во текот на вчерашниот ден а како последици од невремето со дожд и ветар на територија на Општина Гази Баба, добивме повик дека во населба Автокоманда има паднато неколку суви дрвја по кои што ЈКП “Гази Баба 2007” веднаш реагираше и истите навремено ги одстрани.

По половина час врнежи од дожд, улиците на Чаир се поплавија, а некои граѓани извадија трски за риболов.

На многу групи и страници на социјалните мрежи се објавија снимки каде се гледа како дождот создава поплави, а граѓаните обвинуваат дека главни причини се изградбата на улиците и канализациите.

https://www.facebook.com/shkupjant/videos/294604018252797/

Latest News

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража...

(Видео) Тамара Тодевска – „Не можам да си ја пpocтaм мојата нeпpoфecиoнaлнocт, јас го згpeшив текстот кој мислев дека го знам“

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, па се...

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на власт. Тој не ја исклучува...

Денес е Свeта Ана: Вечно име и празник на чуда за сите жeни

Мајка на Пресвета Богородица. Денес се празнува нејзиното успение, но нејзиниот главен празник е на 9 септември, под кој датум се напишани и службата...

Мaфиja чичо: Ваучерите за летување дома – ревнoceн бизнис за граѓаните што ги добија

Ваучерите за туризам- вносен бизнис, на социјалните мрежи и специјализирани портали за огласување отворено со име и призиме одредени лица се пазарат, нудат...

More Articles Like This