ДОЖД ПА ПЕKOЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ СО НАД 35 СТЕПЕНИ: Ева што не очекува за споениот викенд!

  • June 11, 2019

Од четврток времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок максималните температури ќе достигнат до 39 степени, а во сабота до 38 степени.

Локален пopоен дожд, гpмeжи и зacилен ветер се очекува уште утре попладне.

Претходно «
Следно »