October 27, 2021, 11:23 am

Доживотна казна за Индиец – пуштил кобра во креветот на сопругата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Еден Индиец доби двојна доживотна затворска казна за убиството на својата сопруга, пишува Би -Би -Си.

Тој ова убиство го испланирал со каснување од кобра, односно змија отровница.

Сурај Кумар беше уапсен минатата година откако неговата партнерка Утра почина по каснување од змија, а пред неколку дена тамошниот суд утврди дека овој отровен влекач бил пуштен во креветот на жртвата од нејзиниот сопруг.

Убиството беше откриено откако семејството на Утра изјави дека таа била касната од друга кобра една недела пред фаталниот инцидент, а на крајот излезе дека првата средба на жената со змијата била организирана токму од нејзиниот сопруг.

Latest News

Тој ќе средел со cyдот: Oбвинитeлoт Рустеми нyдeл пазар во случајот „ТНТ“ со ycловни kaзни за обвинeтитe за cyдењето побрзо да заврши

Голем скандал е на повидок во случајот „ТНТ“. Обвинителот Бурим Рустеми нудел вистински пазар за дел од обвинетите доколку...

More Articles Like This