September 29, 2020, 5:37 pm

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Поврзано

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...
- Advertisement -

Со години ги слушам луѓето како зборуваат:
-‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и инфлуенсерка Јелена Спенџарска.

„А, гледам и знам дека не е така. И многу често си молчам. Но, што е многу важно да сфатиме?
Сите, на некој свој начин ги тешиме нашите драги луѓе кога им е тешко.
Знаете зашто им е тешко?

Зашто СЕ ЛАЖАТ самите себе!“, потенцираше Спенџарска.

Таа посочи дека не се сите 7 милијарди луѓе на овој свет поделени на добри и лоши, тоа е чиста глупост.

„Сите сме ние и едното и другото спрема некој.
Сите сме ние и добри и лоши спрема некој од време на време.
Сите сме ние добри толку колку што ја гледаме нашата лоша страна и лоши толку колку што ја гледаме само туѓата.
И да, мора да прифатиме дека и ти си и јас сум најлошото нешто кое му се случило на некој, а тоа мене ми е сосема ок.
Зашто НЕ сакам да се лажам себе!!“, нагласи Спенџарска.

View this post on Instagram

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -'Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’ А, гледам и знам дека не е така. И многу често си молчам. Но, што е многу важно да сфатиме? Сите, на некој свој начин ги тешиме нашите драги луѓе кога им е тешко. Знаете зашто им е тешко? Зашто СЕ ЛАЖАТ самите себе! Не се сите 7 милијарди луѓе на овој свет поделени на добри и лоши, тоа е чиста глупост. Сите сме ние и едното и другото спрема некој. Сите сме ние и добри и лоши спрема некој од време на време. Сите сме ние добри толку колку што ја гледаме нашата лоша страна и лоши толку колку што ја гледаме само туѓата. И да, мора да прифатиме дека и ти си и јас сум најлошото нешто кое му се случило на некој, а тоа мене ми е сосема ок. Зашто НЕ сакам да се лажам себе!! _____________________________________________________ #me #igers #instagramers #mood #happy #beautiful #trend #tvhost #streetstyle #lifestyle #life #berovo #purple #dress #fresh #aurora #nature #naturelovers #green #smile #morning #goodmorning

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska) on

Latest News

Само во „Аџибадем Систина“: За прв пат во Македонија нов ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат

ПЕТ Центарот во „Аџибадем Систина“ располага со ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат. Нова најсовремена ПЕТ/КТ камера од производителот GE. ...

Димитров со „европска“ маска

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале можностите за проширување...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во воздушниот простор на таа земја. Азербејџанското...

Лукашенко и неговиот син на црната листа на Велика Британија

Велика Британија воведе caнкции за белорускиот претседател Александар Лукашенко, неговиот син и уште шест високи владини функционери, по спopните претседателски избори и cyзбивањето на...

Државниот завод за ревизија потврди: Oбвинителите од СЈО си исплатиле 282.896 илјади денари повеќе од предвиденото

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно oбвинитeлство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува износот на исплатените средства за...

More Articles Like This