(Документи)ШЕКЕРИНСКА ДАЛА НЕВЕРОЈАТНИ 3,2 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА РАСИПАНО МЕСО: Односот на СДСМ во војската е повеќе од мизерен!

Поврзано

Силјановска и одговори на Царовска: Пpoпаста на економијата започна кога вие станавте вицепремиер за економски прашања

Пpoпаста на економијата драга Мила започна кога Вие станавте Вицепремиер за економски прашања. Па, кога видовте дека сѐ оди...

Сафет Бишевац позитивен на кopoна виpyc

Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот. Во...

Проблемите во текстилниот сектор доправа доаѓаат

Поради новите случаи на коронавирусот, една пробиштипска конфекција од вчера е затворена, а работниците се испратени на колективен годишен...

Имено Инфомакс ексклузивно дознава дека Шекеринска за набавка на месо со поминат рок потрошила неверојатни 3.2 милиони денари или околу 52 илјади евра.

Се работи за фирмата ,,Кики ДООЕЛ” од Кочани со која министерката потпишала договор тежок 52 илјади евра, а за возврат војниците добиле расипано месо. Месото за жал сеуште ги труе војниците и не е повлечено од касарните.

Новиот скандал во министерството за одбрана со кое раководи Радмила Шекеринска е поврзан со набавка на расипано месо. Откако таа седна на министерската фотелја низа скандали поврзани со нејзиниот хедонизам и расипничко трошење на парите на граѓани го тресат министерството.

 

Јавноста памети на настаните со милионските нарачки на морски плодови и апетисани, како и грантовите доделувани на високи државни и партиски функционери од министерството за одбрана. Додека милиони евра се трошат за личните хирови на Шекеринска, нема пари за храна за војниците.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести