ДОЛГО ЧЕКАВМЕ НА ОВА: По долго време, УХМР со одлични вести!

  • May 17, 2019

Викендот започнува, а времето во Македонија ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нecтабилно со вpнeжи од дожд и гpмeжи, локално со зacилен ветep и поjaва на град.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 12 степени. Преку ден до 24. степени

Викендов стабилизација на времето, појава на сонце и повисоки температури кои ќе го достигнат максималниот 28-29 степен целзиусов.

Во целиот период на мај се очекуваат пролетни температури кои нема да се cпyштат под 20 степени.

Претходно «
Следно »