ДОНЕВ: Оваа влада спроведува политика на идиотизам со цел да направи од граѓаните идиоти

Поврзано

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Штипското Инфeктивнo одделение се прошири и на одделот за Нeвpологијa

Штипското Инфективно одделение од попладнево и официјално се прошири на Одделот за неврологија, кое се наоѓаше во истата зграда....

Јас имам една теорија моја дека ситуацијата во Македонија не само овие денови туку подолг период Македонија е на дело на спроведување на политика на идиотизам. Која што има за цел да направи од граѓаните идиоти и да прифатат нешто ненормално за нормално. И за тоа сето ова се случува, образложи професорот Јован Донев, при гостувањето во емисијата „Само Вистина“.

Донев посочи дека последиците на една таква политика се гледаат би рекол глупава политика, но реално на дело се гледа и секој ден ја гледаме таа политика. Ние на дело се гледа дека не знам еве државната безбедност на ништо не личи. И тоа благодарејќи на овие судски спорови што се. И не дај боже од друго министерство да се појави некаков судски спор па ќе дознаеме дека клучните институции за задолжени за безбедноста на државата не функционираа.

Институциите за безбедноста воопшто не функционираат, тие се раскол. Таму не се знае кој пие кој плаќа. И не очекувам дека е поразлична ситуацијата во МНР, во МО ниту во Агенција за разузнавање, тоа е се бидејќи оваа Влада нема друга агенда. Едина агенда на оваа влада е по секоја цена да го смени името. Тука ја троши највеќе енергијата. И резултатите се гледаат од далеку, потенцира Донев.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести