ДОЈДЕТЕ, ЌЕ ВИ ДАДЕМЕ СЕНДВИЧ: Форумот на жени на СДСМ со сендвичи ги мотивираше членките да дојдат во Куманово

Поврзано

(Фото) ИМА РАЗЛИКА: Дурловски пред споменикот на загинатите бранители, Шекеринска пред грбот на ОНА

Разликата меѓу носителите на листа во петтата изборна единица, Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ и Радмила Шекеринска од СДСМ, ја...

Груевска-Маџоска: Ниеден полициски час не може да го покрие резилот на оваа неспособна власт!

Професорката Симона Груевска-Маџоска од Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ ја подбра власта во Македонија за лошото справување...

МИХАЈЛОВСКИ: СДС се супер, ама народот не им се погоди

Ако внимателно ги слушате мегафоните и трубадурите кои од петни жили ја бранат психопатолошкава елита на власт, не може...

Поради обезбедување на присуство на вчерашниот марш на жените во Куманово, на кои присуствуваше и Зоран Заев, партиската организација на жените организираше и превоз од повеќе градови на Македонија

Форумот на жените на СДСМ вчера организираше марш на улиците на Куманово на кои учествуваше и Зоран Заев, а во рамки на прославата на денот на жената. Поради обезбедување на поголемо присуство, од чисто пропагандни причини, беа организирани и автобуси од повеќе градови во Македонија, а социјалните мрежи забележаа и со што биле мотивирани да присуствуваат на маршот.

Повеќе луѓе на социјалните мрежи објавија фотографии на кои се гледа дека за да присуствуват на маршот, Форумот на жени на СДСМ делело и сендвичи за секој присутен.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести