„Дојде време да се повлечам“ – Карлеуша ги запрепасти верните фанови

  • November 8, 2018

Јелена Карлеуша ги разочара своите најверни фанови кога соопшти дека повеќе нема да учествува во коментирање на актуелни теми на друштвените мрежи.

Пејачката јавно коментирала се што многумина ги интересира, а сега одлучила да престане да го прави тоа и на Твитер да се огласува само во врска со новите песни и со фотографирање на задникот.

„Драги мои….време е… да се повлечам од твитовите (облеката и задникот ќе ги објавувам, но без коментари). Следното обраќање до фановите, хејтерите и оние неодлучните ќе биде со нов спот. До тогаш…ЗАДНИК’, напишала Карлеуша на Твитер.

Фановите изјавиле незадоволство, но порачале дека едвај ги чекаат новите песни.

Немав пари да си купам ниту чорапи

Пејачката Јелена Карлеуша денеска живее на релација Србија-Кина, бидејќи нејзиниот сопруг и фудбалер Душко Тошиќ потпиша милионски договор со фудбалски клуб токму од Кина, а сега планираат да купат и авион како би патувале полесно.

Меѓутоа, пејачката се присети на своите почетоци и откри колку и било тешко на почетокот на кариерата кога немала пари. Таа не крие дека на првото гостување отишла без чорапи, затоашто немала пари да си купи.

-Кога почнував во 95та, во момент на војна, морав да се снаоѓам, затоашто тоа што сакав да го носам, ниту можев да го носам, ниту имав каде да го купам, а немав ни како да го купам- беше искрена Карлеуша.

-Многу често немав да си купам ниту чорапи. И се сеќавам на моето прво појавување, имав страшна трема, а се појавив во фустан од сребро, позајмен матријал, а немав ниту чорапи.-открива пејачката во една емисија и додава:

-Имав страшна фризура, пренашминкана за девојка од 16 години. Излгедав 10 години постаро.

Претходно «
Следно »