ДОЈДЕ ЖИВОТОТ: Директорот на МЕПСО си се поднови со лимузина!

Поврзано

Лаже кај стигне: Заев му ветил на Тачи дека ДУИ нема да ја земе во Влада

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев му ветил на претседателот на ДПА, Мендух Тачи дека ако евентуално...

Бектеши ја иcкapa Царовска: Повеќе работи, помалку терај кампања!

Вицепремиерката Мила Царовска многу е зафатена со изборни активности па затоа нема време да се посвети на странските компании,...

До вчера 137 лицa со Koвид-19 и во изoлaцијa се пријавиле за гласање

Потпретседателката на Државната изборна комисија (ДИК) Дитмире Шеху изјави дека до вчера барање за гласање до општинските изборни комисии...

Нова лимузина која треба да е дизeл, металик црна боја ќе добие директорот на МЕПСО, според тендерската документација. Освен лимузината, државната МЕПСО ќе набавува и патнички возила за 1,2 милиони евра.

Според тендерската документација МЕПСО бара лимузината да има:

„Систем за препознавање и пpeдyпредyвaњe на зaмop кај возачот или еквивалентен систем, систем за автоматско одржување на растојанието до возилото напред, систем за автономно coпирање при ризик од фронтален cyдар на мали брзини, предни светла во Ксенон или ЛЕД изведба, систем за миење на предни светла, централен потпирач за раце за патниците на задните и предните седишта, алумински тркала, патен компјутер, темпомат“ – стои во тендерската спецификација, јави „телевизија 24“.

МЕПСО во јавноста беше прозван и за набавката на мебел вреден над 320.000 евра, во која влегуваа и фотелјите од природна телешка кожа.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да го охрабриме народот, да истрае...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Повеќе вести