„ДОЈДЕ ЖИВОТ“ НА ДЕЛО: Додека они од карши во Собранието се пазарат за големи суми да ја разнебитат државата народот вака живее

Поврзано

Арсовски: Ќе одговарате за сите зaпалени автомобили, за сите избушени гуми, за сите фрлени бomби и зaпалени куќи

4-5 пати тенденциозно избyшени сите гуми на моите семејни автомобили, неколку зakани дека ќе ми биде зaпален автомобилот, за...

(Фото) СДСМ дневно троши по 27.000 евра за реклами на фејсбук

Партијата на власт троши огромни пари за спонзорирани реклами и објави на Фејсбук. На дневна основа СДСМ за реклами...

Јанушев до Ахмети: Гоце Делчев не носел кече, но покрај Манлихера, носел пенкало и се бopeл за Македонија

Гоце Делчев не носел кече, но покрај Манлихера, носел пенкало, затоа што бил и даскал. Со тоа пенкало ја...

На само десеттина метри од Собранието, две лица ноќеваат на отворено небо во пролазот кај Градскиот ѕид према Зеленото Пазарче. Колку е тажна толку е и реална сликата.

 

Вечерва спроти собрание на Македонија.
Жална и невистинита слика за #Живот .
Додека они од карши се пазарат за големи суми да ја разнебитат државата народот вака живее.
Денес се почувствував најбедно и најмизерно што живеам во ваква држава.
Јас им помогнав финансиски да си купат за јадење и некој топол напиток но тоа е едно кратно. Сакам да прашам дали за вакви Европски вредности се борите ???

Вечерва спроти собрание на Македонија.Жална и невистинита слика за #Живот .Додека они од карши се пазарат за големи…

Julkaissut Petrevski Krste-Buce Torstaina 8. marraskuuta 2018

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести