ДОЈДЕ ЗИМАТА: Од утре минусни температури, од вторник снег

  • November 30, 2019
  • Коментари

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата.

Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места. Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

Претходно «
Следно »