August 13, 2020, 6:03 pm

ДОЈДОВ ТУКА ДА ВИДАМ ПРАТЕНИК КОЈ ВЛЕГОЛ ВО КОАЛИЦИЈА СО ЃАВОЛОТ: Борис Дамовски го „закопа“ соросоидот Павле Богоевски!

Поврзано

Заев и Ахмети се договориле?: Заврши работната средба помеѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично...

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес...
- Advertisement -

-Ти си еден од ретките кој што толку добро ги прошол дресирањата на КАНВАС, што е неверојатно. Ти си еден од најдобрите ученици на КАНВАС и добро го правиш тоа, рече Дамовски.

damovski-1

-Дојдов тука да видам пратеник кој што ќе влезе во коалиција со ѓаволот, во коалиција со претседател на една партија, Зијадин Села, кој што рече дека пред 100 години немало Македонци, му се обрати еден од водачите на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА Борис Дамовски на пратеникот од СДСМ, Павле Богоевски.

-Ти си еден од ретките кој што толку добро ги прошол дресирањата на КАНВАС, што е неверојатно. Ти си еден од најдобрите ученици на КАНВАС и добро го правиш тоа, рече Дамовски.

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Заев и Ахмети се договориле?: Заврши работната средба помеѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата...

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен простор неделава со авионите „СН-235“....

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес конференција токму тоа и го...

More Articles Like This