ДО КОГА ЌЕ ГО ПОТЦЕНУВАТЕ НАРОДОТ: Кога ќе се решат убиствата на Дилавер Бојку, Мартин Јанушев и Арифи – праша ген.секот на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

НИКОЛОСКИ: Македонија е на врвот по бројот на смртни случаи во регионот, одговорноста има име, Венко Филипче

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по...

ЃОРЃИЕВСКИ: На Заев не му одговара да има реформи во судството бидејќи нема да може да врши рекет и да договара тендери во четири...

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа...

ГРАЃАНИТЕ ЗНААТ: СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки во Македонија

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа зборуваше за тоа...

Генерлниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во дебатната емисија „Само вистина“ упати критики до владата на СДСМ со што истакна дека јавноста е сведок на низа грабежи и убиства кои се случуваат низ Македонија.

Тој ги посочи убиствата на Дилавер Бојку во Струга, на Мартин Јанушев во Скопје и убиството на Арифи во Чаир. Исто така Јанушев потсети и на прикривањето на случајот за наводно удрената полицајка од “пајак“ кој е многу добро познат во јавноста.

-До кога ќе го потценувате македонскиот народ, го праша Јанушев соговорникот Дамјан Манчевски.

Исто така Јанушев истакна дека оваа влада не реализира ништо од ветеното, туку само на криминален начин во Собранието ги гази националните интереси на македонскиот народ.

Јанушев потсети и на сомнежите за криманал во АД ЕЛЕМ каде што се склучил договор со фирма за ископ на јаглен во 4 очи за многу повисока сума од потребната.

-Цело време се кажува дека во иднина нешто ќе се сработи, а очигледно е дека омилена придавка им е „ќе“, а всушност во реалноста ништо не се случува. Имено тоа се докажува со многу примери. Всушност и денеска имав еден таков прес за сомнежите за голем криминал во АД ЕЛЕМ каде што се склучува договор со една фирма за ископ на јаглен, притоа се раскинува договорот и наместо согласно Законот за јавни набавки, да се склучи договор со второрангираната фирма, се поништува целата постапка и во четири очи се склучува договор за да се добие поголема цена, нагласи Јанушев.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести