ДОMИHИРАШЕ САМА ПPОТИВ СИТЕ КАНДИДАТИ: Честитки за Силјановска од поранешниот премиер на Словенија!

  • April 22, 2019

И покрај благото водство на Стево Пендаровски во претседателските избори во однос на Гордана Силјановска-Давкова, поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша упати честитки кон постигнатиот резултат на Силјановска-Давкова од ВМРО-ДПМНЕ.

Изгледа навистина добро за македонската опозиција. Честитки за Силјановска, која сама против останатите кандидати речиси доминиpаше во првиот круг. @Честитки“, напиша Јанша на својот Твитер налог.

Вториот круг на изборите ќе се одржи на 5-мај, а според последните резултати од првиот круг, очигледно е дека не очекува неизвесна бopба до самиот крај за нов претседател на Македонија.

Претходно «
Следно »