ДРАГИ РАШКОВСКИ СО НОВ СИНГЛ АЛБУМ: „Доџи мала да чистимо лом“ во изведба на ген.сек на Владата на Р.Македонија снимена во подрум!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Генералниот секретар на Владата, денес во повеќе комична ситуација наместо да зборува за зголемувањето на минималната и просечна плата, се шеташе во подрумот на Владата и објаснуваше дека бил нерасчистен, заборавајќи дека истата таа владина зграда до минтата година се реновираше.

На овој комичен настап на Рашковски реагираа и Твитерџиите на свој уникатен начин.

 

1 коментар

Latest News

Затвopeник пронајден мpтов во затвopoт издризово

На 02.08.2021 во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од...

More Articles Like This