ДРАМА ВО БРИСЕЛ: Спречен уште еден терористички напад?

  • July 20, 2016

Полицијата во Брисел изврши акција врз маж за кој се претпоставувало дека е бомбаш самоубиец.

brisel

Мажот се однесувал сомнително, носел долг мантил и од под него се наѕирале жици. Полицијата го опколила, но го нема уапсено сомнителното лице.
Акцијата се случила во близина на Palace de la Monnaie, во центарот на Брисел. Во моментов специјалните единици за бомби се на терен, пишува Би Би Си.
Овој инцидент се случува на еден ден пред Националниот празник во Брисел, каде во тек се подготовки за истиот.

Претходно «
Следно »