May 16, 2021, 10:03 am

Драма во Лесковац: Kиднaпиpaн маж и пиkнат во багажник на автомобил

Поврзано

- Advertisement -

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Лесковац, во продолжение на акцијата „Гнев“, го уапсија Џ. C. (2000), МН (1999), НС (1998) и НС (1995) поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело противправно лишување од слобода, пишува Пинк.рс

Тие се сомневаат дека во текот на ноќта на 29 април, на дваесет и тригодишно момче, му го одзеле телефонот, а потоа го извлекле од возилото и му задале неколку удари со рацете и нозете во пределот на главата и телото.

Се сомневаат дека осомничените му ги врзале рацете на жртвата, го сместиле во багажникот на автомобилот и го одвеле до еден стан во Власотинце, каде го пуштиле на слобода, заканувајќи му се ако ги пријави во полиција.

Полицијата набрзо ги идентификувала осомничените, а потоа ги уапсила.

Според одобрението на основниот јавен обвинител во Лесковац, осомничените биле притворени до 48 часа и со кривична пријава биле донесени во надлежното обвинителство.

Latest News

На инфekтивнитe oддeлeниja вo Македонија oд кopoнaвиpyc вo мoмeнтoв ce лekyвaaт 514 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти...

More Articles Like This