December 2, 2021, 5:44 am

Драма во Студеничани: Пpoбодeн 24 годишник на бензинската пумпа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.10.2021 во 16.50 часот во Полициската станица Драчево, од Поликлиника Драчево било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет бил донесен Р.М.(24) од с.Студеничани, скопско.

Како што пријавило неговото семејство, настанот се случил на бензинска пумпа во с.Студеничани, а повредите му ги нанел М.Џ. од с.Батинци, скопско, поради меѓусебно нетрпение. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This