ДРАМА ВО УЧИЛИШТЕ ВО ЗЕЛЕНИКОВО: Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

  • June 13, 2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во 10.30 часот било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во село Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална расправија, физички ја нападнала директорката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »