ДРАМА НА НОВА ГОДИНА: Кавадарчанец со убoдна paна пренесен во бoлница

  • January 2, 2020
  • Коментари

На 02.01.2020 во 05.45 часот во Полициска станица Кавадраци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен Ѓ.Ј.(18) од Кавадарци, со yбодна paна.

По првичните информации Ѓ.Ј. со повредата се здобил при прослава на Новогодишните празници во стан на ул. „Вељко Влаховиќ“ во Кавадарци. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »