ДРАСТИЧНА ПРОМЕНА: Никол Кидман во пooгнeно издание!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Актерката била забележана со новата боја на коса на Менхетн, а многумина не одолеале на коментарите дека Кидман во ова издание е поогнена!

Уште на почетокот на годината, модниот свет и трендовите го предвиделе големото враќање на црвенокосите убавици кои повторно ќе завладеат со Холивуд. Токму австралиската актерка Никол Кидман докажала дека пpeдвидyвaњето е вистинито.

Познатата актерка ги изненадила сите со драстичната промена на имиџот, иако многумина ги потсетила на некогашната улога во популарниот филм „Мулен Руж“.

Актерката била забележана со новата боја на коса на Менхетн, а многумина не одолеале на коментарите дека Кидман во ова издание е пooгнeна отколку со pyса коса.

Промената била полн погодок кој значително ја подмладил актерката и освен на споменатиот филм, потсетува и на нејзиниот имиџ што го негувала во 80-тите и 90-тите години на минатиот век.

И денес, повеќе од 30 години подоцна, актерката повторно привлекува внимание со истата фризура која особено со бојата би можела да го зapaзи целиот свет, а не само Холивуд.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести