ДРУЖЕЊЕТО СО ЗАЕВ МУ СЕ ИСПЛАТЕШЕ: Ејуп Аљими си ,,лапна” имот вреден 1 милион евра на кејот на Вардар!

  • January 24, 2019

Пратеникот од редовите на ДУИ, Ејуп Аљими изминативе неколку недели стана ,,познат” по своето дрско и несоодветно однесување. Аљими ќе остане запаметен по својата прес конференција која ја водеше само на албански во македонскот Собрание и на која одби да одговори на прашањата поставени на македонски, по насилното објавување на Законот за двојазичност во Слуужбениот весник од страна на Талат Џафери. Тоа не беше единствен екцес на Аљими, а денеска во јавноста се обелоденија скандалозните зakaни на Аљими упатени кон обвинителите на СЈО, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски кој го гонат пратеникот на ДУИ за изборни нерегуларности во Чаир во случајот ,,Титаник 3”. Поточно се работи за пораката испратена преку неговиот адвокат до обвинителката Фетаи ,,Ти си наша, може лесно да поминеш‘, ама на тој каурот ќе му ја расплачеме фамијата“.

Покрај досегашните скандали во кој е вмешан тој, дознаваме дека од неодамна тој е милионер, односно за многу краток период се стекнал со милионски имот на самиот кеј на Вардар. Како Аљими се стекнал со имот од милион евра на елитна локациј во Скопје останува нејасно, но едно е сигруно неговата дружба со Зоран Заев се исплатеше. Откако тој се фотографираше со Заев неговите акции се кренаа, тој започна да се зakaнува на обвинители, да не ги почитува законите и Уставот, а стана и милионер. Останува да ја видиме расрешницата на оваа сапуница.

Претходно «
Следно »