ДРУЖЕЊЕТО СО ЗАЕВ МУ СЕ ИСПЛАТЕШЕ: Ејуп Аљими си ,,лапна” имот вреден 1 милион евра на кејот на Вардар!

Поврзано

ДРСКО И БЕЗОБРАЗНО: Сопругата на Битиќи за неукиот народ во Македонија

Советникот за економски прашања во Владата, Фатмир Битиќи е негативен на Ковид-19, потврди неговата сопруга на „Фејсбук“, по што...

ЛАЖИРАНИ БРОЈКИТЕ: Филипче се обиде да прикрие над 20 случаи во рок од 3 дена

Власта предводена од СДСМ одамна го изгуби својот компас. Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот во обид од редовите на...

РАСТАТ АПЕТИТИТЕ-ВО НАЈТЕШКИОТ ДЕН НА ЕПИДЕМИЈАТА: Ахмети вели дека е време е за првиот премиер Албанец

Целта на Демократската унија за интеграција е премиер Албанец, пишува на својот фејсбук-профил лидерот на партијата, Али Ахмети. Дозволете заеднички...

Пратеникот од редовите на ДУИ, Ејуп Аљими изминативе неколку недели стана ,,познат” по своето дрско и несоодветно однесување. Аљими ќе остане запаметен по својата прес конференција која ја водеше само на албански во македонскот Собрание и на која одби да одговори на прашањата поставени на македонски, по насилното објавување на Законот за двојазичност во Слуужбениот весник од страна на Талат Џафери. Тоа не беше единствен екцес на Аљими, а денеска во јавноста се обелоденија скандалозните зakaни на Аљими упатени кон обвинителите на СЈО, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски кој го гонат пратеникот на ДУИ за изборни нерегуларности во Чаир во случајот ,,Титаник 3”. Поточно се работи за пораката испратена преку неговиот адвокат до обвинителката Фетаи ,,Ти си наша, може лесно да поминеш‘, ама на тој каурот ќе му ја расплачеме фамијата“.

Покрај досегашните скандали во кој е вмешан тој, дознаваме дека од неодамна тој е милионер, односно за многу краток период се стекнал со милионски имот на самиот кеј на Вардар. Како Аљими се стекнал со имот од милион евра на елитна локациј во Скопје останува нејасно, но едно е сигруно неговата дружба со Зоран Заев се исплатеше. Откако тој се фотографираше со Заев неговите акции се кренаа, тој започна да се зakaнува на обвинители, да не ги почитува законите и Уставот, а стана и милионер. Останува да ја видиме расрешницата на оваа сапуница.

Актуелно

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

Повеќе вести