October 24, 2021, 3:25 am

Дрaма во Охрид: Турcки држaвјaнин ја нaпaднaл сoпругaта со нoж

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 20.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.Т.(40) од Р.Турција, со живеалиште во САД, затоа што во 19.00 часот во куќата на родителите на неговата сопруга С.А.(39) од САД, по претходна семејна расправија, физички ја нападнал неа и со остар предмет им се заканил на сите присутни во куќата.

„Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот“, информираат од МВР.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This