December 2, 2021, 5:54 am

ДУИ ги oбjaви cитe cвoи кaндидaти зa гpaдoнaчaлници

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На состанокот на Генералниот совет на ДУИ, по предлог на претседателот на партијата, Али Ахмети, членовите на Генералниот совет едногласно, беше избрана листата на кандидати за градоначалници на изборите на 17-ти октомври.

Од ДУИ велат дека ова е нивната победничка листа:

Ејуп Абази – Студеничане

Суат Шаќири – Чашка

Хекуран Дука – Дебар

Еркан Арифи – Липково

Неби Реџепи – Врапчиште

Рамиз Мерко – Струга

Фатмир Изаири – Желино

Бесник Емшиу – Боговиње

Нухи Незири – Теарце

Али Јаоски – Пласница

Аркин Јахии – Брвеница

Блерим Беџети – Сарај

Висар Ганиу – Чаир

Фатмир Дехари – Кичево

Невзат Бејта – Гостивар

Теута Арифи – Тетово

Ридван Ибрахими – Арачиново

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This