ДУИ ДАВА МАКСИМУМ 3 ДИРЕКТОРИ: Ахмети ќе каже кои директори cmее да ги cmени Заев

  • July 5, 2019
  • Коментари

Смена на двајца до тројца директори ќе биде максималната понуда на владиниот партнер Али Ахмети до Зоран Заев, што се очекува да биде доставена деновиве, брифира за Плусинфо висок функционер на ДУИ, по најавата на премиерот дека на владината седница во вторник најверојатно ќе има смени во вториот и третиот ешалон.

Заев преку СМС ќе ги добие од Ахмети имињата на новите директори од ДУИ, дознава Плусинфо.

Премиерот најави смена на 20 директори.

Претходно «
Следно »