October 26, 2020, 10:13 pm

ДУЛЕ МЛЕКАРОТ ПРАВИ ПОПАРА ОД КИРАЦОВСКИ: „Памтиш кога те возев за Скопје и кога ми бараше да ти местам пи*ка, се те имам снимено“

Поврзано

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата:...

Тaceвски: Полициjaта ќе влeгyвa дома како во вpeмето на Cтaлин

Aктерот Сашо Тасевски на Фејсбук коментира за најавените измени на Законот за заразни болести според кој полицијата ќе има...

(Видео) Вознемирувачко видео: Еколошки гeнoцид во општина Аеродром

Ситуацијата со зaгадувањето излегува од контрола и претставува огромна опacност врз здравјето на граѓаните, алaрмираат од „Средношколски глас“. -Оваа снимка...
- Advertisement -

Секојдневно народот има прилика да види кој моментално ја води Република Македонија. Повеќе поранешни симпатизери на СДСМ откриваат внатрепартиски “тајни” со кои се разобличуваат болните и расипнички умови на функционерите на СДСМ.

Имено, Душко познат како Душко Млекарот секојдневно со фото докази ги обелоденува скандалите кои ја тресат Битола и се поврзани со поширокото раководство на СДСМ.

Во неколку наврати Душко јавно, преку социјалните мрежи жестоко го напаѓа генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Во нивен приватен разговор на вибер, се открива за “големата” слава на Кирацовски во Битола, и за тоа колку им е познат тој на Битолчани. На сликите јасно може да се види дека девојките не му се силна страна, очигледно генералниот секретар на СДСМ заостанал во социјализацијата по Широк Сокак.


На наредната фотографија може да се забележат докази за милионски суми рекет баран од лица во Битола од страна на Кирацовски за можност за отворање на бизниси вклучувајќи и “фабрики” за канабис кои пустошат на територија на општина Битола.

Јавното обелоденување на криминалот на Кирацовски не застанува тука, продолжува со низа докази кои говорат за имотот кој тој го стекнал во Битола вклучувајќи куќа во населбата Стрелиште и стан во строгиот центар на Битола. Ситното секретарче на СДСМ, гради хациенди и купува станови додека Битола го чека најавениот “ЖИВОТ”.


Исто така го обвинува и за сериозен шверц на дрога преку грчката граница објавувајќи ги имињата на лицата кои ова го правеле за секретарот да не ги валка своите нежни функционерски раце.

Од скандалите не заостанува ниту земјоделката Ленче која се поигрува секојдневно со земјоделците во Пелагонија. Обвинувањата дека се кријат информации од јавен карактер во врска со капацитетите на сточните фондови и производството во Пелагонија и неисплатените субвенции на земјоделците се главна тема во кавгата помеѓу Ленче и млекарот на социјалните мрежи.


На метата не заостанаа ниту “најгласниот” пратеник од Битола на СДСМ, Васко Ковачевски, уште на 26 Ноември Душко обелодени за назначувањето на Ковачевски за директор на РЕК Битола. Но, новиот директор на РЕК Битола очигледно има сомнителна диплома. Ова со фотографии го докажува Душко на својот профил.

И за крај следи еден топол поздрав од Душко Млекарот за пајташите од СДСМ.

4 КОМЕНТАРИ

Latest News

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата:...

Мелбурн без ниту еден нов случај на ковид, животот во градот се враќа во нормала

По повеќе од четири месеци, во Мелбурн денес не се пријавени нови случаи на kоронавирус. Владата на австралиската држава Викторија објави дека од утре...

Ќе има анекс-договор меѓу Бугарија и Република Македонија пред да отпочнат преговорите?

Заменик-министерот за локална самоуправа Зоран Димитровски е оптимист дека ќе се најде решение со Бугарија и во декември ќе почнеме пристапни преговори со Европската...

На 500 зapaзени дневно: Филипче е пpoтив полициски час, доволни биле мерките

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека е пpoтив воведување полициски час и дека измените на Законот за зaштита на населението од зapазни...

На Бугарите им прeчи и Северна: Бараат да се користи ФИРОМ наместо новотo име

Зоран Димитровски вечерва во емисијата „Само вистина“ од позиција на заменик за локална самоуправа посочи во одредени проекти со Бугарија се употребува се уште...

More Articles Like This