ДУПКИ НА ПАТОТ: АМСМ препорачува внимателно возење поради дупки на патот кон Ќафасан

  • March 7, 2018
  • Коментари

– На патниот правец А2 Струга – граничен премин „Ќафасан“, од бензинската пумпа КМР до местото Добра Вода – с. Франгово, во должина од три километри, се препорачува крајно внимателно управување со возилата поради дупки на коловозот.

Како што информира АМСМ, поставена е патна сигнализација, а брзината е ограничена на 30 километри на час.

Претходно «
Следно »