May 16, 2021, 9:55 am

Дурловски повика на пpoтест на 25 април

Поврзано

- Advertisement -

Игор Дурловски повика на протест на 25 април. Тој вечерва на својот фејсбук профил напиша:

Митко Пешов, бранител од 2001ва. Тетовско Кале, Арачиново, Куманово-Липково, Радуша.
Целиот живот посветен на заштита на територијалниот интегритет и суверенитет на Македонија а денес осуден на 15 години затвор за тероризам од сопствената држава.

Latest News

На инфekтивнитe oддeлeниja вo Македонија oд кopoнaвиpyc вo мoмeнтoв ce лekyвaaт 514 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти...

More Articles Like This