August 11, 2020, 10:09 am

Дурловски: Поради неспособноста на СДСМ и лажните ветувања, преспанчани фрлија години на труд и инвестиции

Поврзано

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за...

Peваншизмот на Заев стигна и во Македонски Телеком

Политичкиот реваншизам на СДСМ стигна и во Македонски телеком каде е донесена одлука за технолошки вишок со која од...
- Advertisement -

Носителот на Изборната единица 5 Игор Дурловски денеска беше во посета на Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје.

-Со трудољубивите и вредни овоштари од Дрмени, Царев Двор, Перово па се до Брајчино и Љубојно, Златари и Крушје.

Наместо гарантиран откуп и висока цена на јаболкото како што им ветуваше СДСМ и Шеќеринска, вредните Преспанчани во овие години за првпат во нивниот живот се соочија со најстрашното- да го исфрлат целокупниот род.

Сето тоа поради неспособноста на СДСМ и лажните ветувања, години на труд и инвестиции фрлени во неповрат.

Во нашата програма предвидуваме зголемување на мерките за рурален развој за 60 милиони евра годишно, а тоа значи и поголеми субвенции на годишно ниво како и зголемување на финансиската поддршка за млади земјоделци од 50.000 евра.

#ОбноватаДоаѓа
#ИсправиСеМакедонијо, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Latest News

Уaпceнo младо момче – Пoлициjaтa пронашла мapихyaнa кај него

На 10.08.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Д.С.(22)...

(Фото) Kaко во kaфез, надpeaлни слики од Тајланд, еве како се одвива наставата

Надреалните фотографии од Тајланд покажуваат дека ученици одат во основно училиште, со маски, сместени во „кафези“ за социјално растојание, изработени од пластика и плексиглас. Тајландски...

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите да бидат и на албански,...

Биле пoзитивни на Koвид-19 – Мајка со три деца вpaтeнa од скопскиот аеродром

Мајка со три деца кои биле тестирани во приватна клиника, сите позитивни на коронавирус, не ги послушале епидемиолозите за задолжителна самоизолација и заминале на...

More Articles Like This