October 25, 2021, 8:32 am

Дурловски со реакција: „Конечна Слобода ќе биде кога сите нeправедно оcудени ќе бидат надвор“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Оперскиот пеач Игор Дурловски денеска доби решение дека Апелациониот суд во Скопје ја потврдува ослободителната пресуда за настаните на 27 април во Собранието.

Тој не побара амнестија, остана до крајот на судењето и доби ослободителна пресуда.

„Конечна #Слобода ќе биде кога сите неправедно осудени ќе бидат надвор.
Мојата ќе почнам да ја живеам од денес. Ти благодарам Господе, благодарам на моите најблиски и сите поддржувачи. Нека моето денес за неправедно осудените биде утре. Да живее Македонија!’

Latest News

Латас: Никој пoлa oд cвoитe гpaѓaни нe ги нapeкoл злo…

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This