September 20, 2020, 5:56 pm

ДУША ГО БОЛИ НАШИОТ ЗАЕВ, ВОЈВОДАТА: Македонштината не ве боли повеќе од мене, рече Заев од говорница

Поврзано

ПАНДОВ ЗА СЛУЧАЈНАТА СРЕДБА НА ПРУГА СО ДВАЈЦА МИГPAHТИ: Ви завидувам! Вие побргу ќе влезете во Европа од нас!

Вечерва на пат кон дома, кога тргнав да ја преминувам железничката пруга, која патем речено е на дваесетина метри...

ВИДЕО: Би3арен тpeнд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија...

Македонската Северина го „прочуре“ Инстаграм

Нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија...
- Advertisement -

Не верувам дека вас повеќе ве боли македонштианта од мене, но истовремено гајлето и обврската да обезбедиме иднина преку верификацијата на мојот, вашиот, нашиот идентитет ме прави озарен пред идината која ја очекуваме, истакна денеска Заев од собраниската говорница.

 

Носиме одлуки за да обезбедиме сигурна иднина!

Не се чувствувам помалку Македонец од претходните премиери, тоа што нѐ разликува од сите влади и премиери досега, е што без разлика на политичките цени, ние храбро носиме одлуки.Носиме одлуки за да обезбедиме сигурна иднина, да го верифицираме нашиот идентитет и да ги задржиме младите тука, во земјата. Тоа е македонштината за мене.

Julkaissut Zoran Zaev Torstaina 3. lokakuuta 2019

Latest News

На Трамп повеќе му се допаѓале жени, затоа ќе номинира жена за Врхниот cyд

Претседателот на САД, Доналд Трамп, најави дека наредната недела ќе номинира жена што ќе ја наследи пoчинатaта Рут Бадер...

Пронајдена уште една жpтва на ураганот во Грција

Ураганот Јанош, кој ја погoди Грција, ја однесе и третата жpтва во Тесалија во централниот дел на земјата, објавија денеска властите. Жpтвата е постар човек...

Поради дeфект утре голем дел од Скопје бeз струја

Без струја утре од 9 до 11:30 часот ќе останат корисниците од улицата Волгоградска, зграда 1 и 2 и од булеварот Партизански Одреди,...

(Видео) Пykaње на пpoтecтите во Белорусија, yaпceни најмалку 10 лица

Десетици илјади луѓе протecтираа низ Минск во неделата извикувајќи „оди си“ на шестиот по ред викенд на пpoтести пpoтив претседателот Александар Лукашенко, продолжувајќи со...

Парада на гордоста во Хрватска, се бара вклучување на истополовите бракови во Уставот

Стотици луѓе се собраа на плоштадот Свети Марко во Загреб, каде се одржа 19-та Парада на гордоста, и беше побарано да се започне процес...

More Articles Like This