Душко Млекарот удpи по првиот човек на РЕК Битола – Срамота!!!

Поврзано

Tрамп: Со масkа изгледам како Осамениот ренџер

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли...

ДАЛИ ЌЕ ИЗБЛЕДНАТ И ЛАГИТЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ : Заев игра топло – ладно и со граѓаните и со раководството на рудникот „Еуромакс“!

Денеска во Струмица се одржа мирен протест поради отворањето на рудникот за злато и бакар над селата Иловица и...

Дурловски: Македонија никогаш повеќе не смее да биде предмет на пазар, ние не газиме преку црвената линија, не сме исти

Игор Дурловски, носител на изборната единица 5 во своето обраќање во Ресен потенцираше дека му е огромна чест да...

На Јове Смилевски – Процентот му е гајле за условите на вработените во РЕК Битола! Срамота – напиша Душан Илиевски, или на јавноста познат како Душко Млекарот.

Тој е револтиран од односот и работата на првиот човек на РЕК Битола, а во јавноста се појавија фотографии од тоалетите во зградата на РЕК, кои се во катас трофална состојба.

Веќе 10 дена вака изгледа тоа  летот во зградата на РЕК Битола каде се сместени токму секторите: инвестирање и развој, техничка припрема и техничка сигурност при работа кои треба да се грижат за современоста и заштитата на основниот производствен потенцијал, односно вработените, истакнуваат вработените лица во Рек Битола – стои во објавата во медиумите.

 

Na Jove Smilevski – Procentot, mu e gajle za uslovite na vrabotenitev vo REK-Bitola !!! SRAMOTA !!!

Julkaissut Dushan Ilievski Perjantaina 12. huhtikuuta 2019

 

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести