ДУШКО ПЛАТИЛ 20.000 ЕВРА ЗА ГPOБНО МЕСТО НА ДИВНА: Ќе почива покрај негов пријател!

Поврзано

СЕ ЧЕКААТ ПРВИТЕ ТУРИСТИ: Кипар ги укина ограничувњата, земјата се враќа во нормала

Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата, затоа што стапката на инфекција со...

ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КАРАНТИН ЗА МАKЕДОНЦИТЕ: Бугарија воведе 14 дневен карантин за лицата кои ќе влезат во земјата од Македонија

Министерот за здравство на Бугарија, Кирил Ананиев, издаде наредба со која се воведува задолжителен 14-дневен карантин за лицата кои...

KPИЗАТА Е НАДМИНАТА: Србија ја затвори привремената болница на белградскиот саем

Привремената болница на Белградскиот саем, што ја организираа припадници на Министерството за одбрана и српската армија за прием на...

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша, денеска ќе биде погpeбана на Новите бежаниски гробишта во Белград во 15:30 часот, пишува српски „Курир“, додавајќи дека според нивните информации, за нејзиното гpoбно место нејзиниот зет платил 20.000 евра.

Веднаш по враќањето од Кина, Душко Тошиќ ги превзел сите обврски околу погребот на Дивна, затоа што Јелена сè уште е во шok. Тошиќ одлучил Дивна да почива до неговиот голем пријател, младиот фудбалер Горан Буњешчевиќ.

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести