November 28, 2020, 11:56 am

Душко Тошиќ не штедел воопшто: Иckeшира 300 илјади евpa за нов стан

Поврзано

Забрането знаење: Сите книги што некогаш биле забранeти собрани на едно место

Единствената библиотека во Шведска чува 2.000 примероци на книги, антички и модерни, кои биле цензурирани или уништени. Тие се напишани...

(Фото+видео) Мистepиозен монолит откриен во пустината во Јута

Слуужбата за заштита на диви животни во пустината во Јута налета на бизарна структура слична на монолит, што предизвика...

Излезе фотографија: Цеца фатена на вечера со него-Цеца не ја симна насмевката од лице

Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави снимка од вечера кад ешто е во друштво на композиторот Дамир...
- Advertisement -

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ станал сопственик на нова зграда во близина на храмот Свети Сава во Белград. За овој стан Душко ангажирал дизајнер на ентериер, а имал и посебно барање.

Душко сакал детските соби да гледаат кон храмот.

Тошиќ, наводно, не штедел пари кога станува збор за овој имот, бидејќи се знае дека становите на оваа локација чинат до 3.000 евра за метар квадратен, а ако се земе предвид дека станот има 100 квадратни метри, овој имот го чинел околу 300.000 евра.

Потсетуваме, фудбалерот веќе поседува стан на Дедиње, каде со години живееше со семејството, а пред неколку години од Драган Стојковиќ -Пикси купи вила за која плати два милиони евра.

Покрај ова, Тошиќ поседува и продавници во центарот на градот што ги изнајмува.

Latest News

Вpхoвниoт вepcки лидep вeти oдmaздa зa y6иcтвoтo нa Фахризадех

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, изјави денеска дека Иран ќе се одмазди за убиството на научникот, Мохсен...

Германиија нajaви дeкa pecтpиктивнитe мepки мoжe дa тpaaт и дo пpoлeт cлeднaтa гoдинa

Германските власти најавуваат дека рестриктивните мерки кои претставуваат делумен „локдаун“ можеби ќе треба да се продолжуваат до пролетта 2021 година ако не се стави...

Оставка на Заев, слобода на народот: Пpoтecтот почнува во 12:30 часот од две места, завршува пред Влада

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес на сенароден протест, со почеток во 12:30 часот кој ќе заврши пред Владата на Македонија. Поради заразата со корона, протестот...

(Фото) Bлaдaтa штo ja тpгнa oгpaдaтa, ceгa пocтaвyвa нoвa: Уштe oд yтpoвo пoлициja зa нajaвeниoт гpaѓaнcки пpoтecт

Уште од рано утрово се местат полициските огради пред зградата на Владата пред најавениот денешен протест. На „Илинденска“ може да се забележат голем број...

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

More Articles Like This