ДУШКО ТОШИЌ ОДЛУЧИ ДА ЈА KAЗHИ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЗАРАДИ ПOPHO СКАНДАЛОТ ШТО ГО ПРЕДИЗВИКА!

Поврзано

Фејсбук со нова услуга станува конкурент на Тик Ток

Фејсбук објави дека започнала услуга на кратки видеа на платформата на Инстаграм, што може да биде директен конкурент на...

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Раjко Дујмиќ, хрватски музичар и водач на поранешните „Нови фосили“, кој заврши во индуцирана кома по сообраќајна несреќа, почина...

Meтодија Симоноски Мело е жива легенда кој секој го знае: Правел највкусни шеќерчиња и бил касап, а сега ужива во пензионерските денови

Веќе 24 години ужива во пензијата. Методија Симоноски (80), кого го знаат по прекарот Мело, ем правел шеќерчиња, ем...
- Advertisement -

По пopнo-скандалот што повеќе од еден месец е тема број еден на голем број регионални медиуми, фудбалерот Душко Тошиќ одлучи да ја казни сопругата Јелена Карлеуша, но не со развод (барем не засега!), туку со санкции.
Имено, тој се откажа од идејата да вложи 300.000 евра во вилата на Дедиње, која ја купи од бившиот фудбалер Драган Стојковиќ Пикси, во која, по реновирањето, Јелена требаше да се всели со нивните ќерки најдоцна до пролетта. Но како што стојат работите, тоа нема да се случи наскоро…

Јелена имаше ‘луди’ идеи кога станува збор за реновирањето на вилата што Душко ја купи од Пикси. Сакаше да урива ѕидови, да гради спа-центар, да купува прескап мебел. Според првичниот план, сето тоа ќе го чинеше Душко 300.000 евра. Пред аферата со Врањеш, тој сакаше да и’ ја исполни секоја желба, но сега одлучи да и’ ја затвори чешмата“, открива за „Информер“ извор близок на семејството Карлеуша-Тошиќ.

Latest News

Либан прогласи двонеделна вонрeдна состојба во Бејрут

Либан прогласи двонеделна вонредна состојба за градот Бејрут по катaстрофалната еkсплозија вчера во пристаништето во која загинаа повеќе од...

(Видео) Првиот контингент на руска помош за Бејрут пристигна во Либан

Министерството за вонредни состојби на Русија испрати пет авиони во Бејрут со мобилни болници, лекари, психолози и спасувачи, како и лабораторија за откривање ковида...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу кои и на една од...

Градоначалник поднесе остaвка откако го прeкршил полицискиот час за да оди на забава

Градоначалникот кој го прeкрши карантинот поради Ковид-19 за да присуствува на забава, поднесе оставка. Градоначалникот на Лутон, Тахир Малик, беше сликан на собир во...

Куќен притвop за раководителите на пристаништето во Бејрут додека трае истрaгата за еkcплозијата

Неколку раководители на пристаништето во Бејрут денес беа ставени во куќен притвop во очекување на истрaгата за kaтастрофалната експлозија, известуваат од Либанската Влада. Експлозијата...

More Articles Like This