Д-Р ПАНОВСКИ РACПAЛИ: Јасно е дека мepкитe беа политички одлуки и фала Богу дојде и шaмapoт

Поврзано

СДСМ има кoaлицијa без изборна програма, тоa е нeдoзвoливo

Вечерва во емисијата на ТВ Алфа „Заспиј ако можеш“ гостуваше екс-амбасадорот на Македонија во Лондон Јован Донев. Тој кажа дека...

Мора да ја обновиме почитта кон вас, кон македонскиот народ кој го пoнижиja

Професор Гордана Силјаноска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата Обнова за Македонија...

На 15-ти јули да ја испратиме во минатото оваа нeнaрoднa влacт предводена од Заев и СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопска Кисела Вода ги повика граѓаните на 15 јули да стават крај...

Доктор Никола Пановски во гостувањето во „Утрински брифинг“ тврди дека веднаш треба да се врати полицискиот час од 21 часот и да се контролира движењето во ризичните подрачја каде што има најголем број заразени. Според него, мерките за олабавување не смеат да се носат политички.

-Јасно е дека мерките беа политички одлуки и фала Богу дојде и шамарот. Комисијата за заразни болести да се води по науката и струката. Според мене, воопшто не требаше да ги олабават мерките. Значи, полицискиот час веднаш треба да се врати од 21 часот и да не биде дозволено шетање цела ноќ. Исто така, веднаш да се спроведе контрола во ризичните подрачја. Дали ризичните подрачја се контролираат никој не знае. Не може да доаѓаат во Центар кога ќе им текне, туку само по потреба. Совеста на граѓаните да се искачи на повисоко ниво и да се казнува. Каде беше вчера полицијата во Кочани, да ги казнува тие што ги гледавме на фотографиите како во кафуле не ги почитуваат мерките? Зошто носат одлуки што не можат да ги спроведат?, ни рече доктор Пановски.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести