December 3, 2020, 11:21 am

Д У И: 3aeв побapa нaмaлyвање нa плaтите на администpaтивците ниe нe дoзвoливme

Поврзано

Македонија – кандидат за претседавање со ОБСЕ во 2023 година

На годишниот министерски совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа - ОБСЕ кој се одржува денес и...

Hoви блoкaди вo Скопје oд 17 часот: Пpoтecт ceгa зa дa нe бидe пpeдoцнa

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 до 18 часот ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда. -Го предупредуваме...

Груевска Маџоска и Котлар: Заев нема план Б, тој има единствен план, а тоа е распродажба на нашата историја, јазик и идентитет

Професорките Симона Груевска Маџоска од Институот за македонски јазик и Наташа Котлар од Институтот за национална историја се на...
- Advertisement -

Жестока дебата помеѓу Арбер Адеми, пратеник од редовите на ДУИ и поранешен министер за образование и Халил Снопше, пратеник од Алијанса за Албанците.

Снопче од Алијанса за Албанците рече дека ДУИ немаат моќ на одлучување на што Адеми одговори:

„Заев инсистираше на намалување на платите на административците, но ДУИ не го дозволи тоа и тоа не се случи“, рече Арбер Адеми – претеник од ДУИ.

Адеми додаде дека ова е само уште еден доказ за како што вели тој самоостојноста на ДУИ и одлуките кои ги носи.

Latest News

Вирусот Ковид-19 присутен во САД пред да биде откриен првиот случај во Вухан

Според најновите истражувања, вирусот Ковид-19 бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој...

Caндaци пoлни co kypшyми пpoнajдeни на плaжa вo Струга вo близинa нa хoтeл

На 01.12.2020 во 13.45 часот, во ОВР Струга било пријавено дека при изведување ископ со багер на плажа, во близина на хотел во Струга,...

Caнкциoниpaн 381 вoзaч вo Скопје вo тeкoт нa вчepaшниoт дeн

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (02.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град...

Германски eкcпepти: Bakцинaциjaтa мoжe дa пoтpae нeкoe вpeмe

Експертите од германскиот државен епидемиолошки институт „Роберт Кох“ предупредија на прекумерна еуфорија поради вакцината за коронавирус, наведувајќи дека поради различни проверки кои се неопходни,...

Мeѓyнapoдeн дeн нa лицaтa co пoпpeчeнocт: Гpaдeњe пoдoбap cвeт пo Koвид-19

Започнувајќи од 1992 година, на 3 декември се одбележува Меѓународниот ден на лицата со попреченост со цел подигнување на свеста за правата на овие...

More Articles Like This