December 4, 2021, 6:40 pm

Дaли гopивaтa пoвтopнo ќe пocкaпaт?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне.

Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати се зголемуваат.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 78,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 68,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 68,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 43,010 (денари/килограм)

Latest News

ЕВН: Жителите на Грчец нeлeгално користат струја за копање биткоини

ЕВН Македонија денеска реагираше откако жители на селото Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија....

More Articles Like This