May 14, 2021, 2:03 am

Дaли дeдoтo нa Филипче бил вo 3aнзибap co зa6oлeнитe oд африкански coj нa Koвид-19 и дaли e вo кapaнтин?

Поврзано

- Advertisement -

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на Koвид-19 и дали после тоа отишол во карантин?! Се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Филипче да каже дали неговото семејство е ширач на Koвид-19, исто како што беше Цаца Билјановска? Додека народот се мачи со КОВИД, илјадници умреа, фамилијата на Филипче шета по луксузни дестинации, истакнуваат од опозициската партија.

Филипче до каде си со вакцините? Народ чека да се вакцинира, а ти една вакцина сам не набави, додаваат од таму.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This