September 18, 2021, 8:55 am

Дeнecкa coнчeвo и тoплo вpeмe – вo нapeднитe дeнoви знaчитeлнo тoплo зa oвoj пepиoд oд гoдинaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе се движат од 26 до 32 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со максимална температура до 31 степен.

Во наредните денови следува период на значително потопло време за овој период од годината.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This