February 28, 2021, 1:40 am

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo и тoплo вpeмe пpeкy дeн, yтpинcкитe тeмпepaтури ниcки

Поврзано

УХМР co нajaвa зa зaлaдyвaњe и зacилeн вeтep

Утре преку денот ќе се задржи сончево и натпросечно топло време за овој период од годината. Во утринските часови по...

Дeнec coнчeвo и тoплo вpeмe, тeмпepaтypи дo 22 cтeпeни

Времето ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава...

Дeнec coнчeвo и тoплo дo 20 cтeпeни, oд нeдeлa пaд нa тeмпepaтypитe

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе...
- Advertisement -

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец.

За денеска, според метеоролозите, утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од 24 до 29 степени.

Слично време ќе преовладува и во Скопје каде утринската температура ќе се спушти до 13-тиот степен, а дневната ќе се искачи до 28-тиот степен.

Се најавува период на претежно стабилно време но со ниски утрински температури. Во вторник и во среда во западните делови можна е појава на нестабилна облачност со повремен дожд и ретки грмежи.

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This