Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo и тoплo вpeмe co тeмпepaтypи дo 29 cтeпeни

Поврзано

- Advertisement -

Денеска не очекува сончево и топло време со услови за краткотраен дожд на северозападот, а ќе дува умерен до западен правец, додека температурата во текот на денот се очекува да достигне од 20 до 29 степени Целзиусови. 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од западен до северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 24 степени.

Утре и во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер.

Влажен бран со зголемена облачност и врнежи од дожд во поголемиот дел од земјава ќе има во сабота.

Latest News

Cpбиja и Црна Гора cлeднaтa нeдeлa ќe ги зaпoчнaт пpeгoвopитe зa члeнcтвo вo ЕУ

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија...

More Articles Like This