September 18, 2021, 9:06 am

Дeнec coнчeвo вpeмe co мoжeн кpaткoтpaeн дoжд вo зaпaднитe дeлoви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Максималната температура ќе се движи од 22 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно северозападен ветер. Дневната температура ќе достигне до 27 степени.

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и дневните температури ќе бидат повисоки за 3 до 4 степени. За време на викендот ќе има и услови за слаб локален дожд претежно во планинските подрачја, а во недела и услови за појава на ретки грмежи.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ: По десетина дена од нeсрeќата, знаeме само дека Филипче и Заев не давaат остaвка – истрaгата нема одговори

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор...

More Articles Like This