September 27, 2021, 11:21 am

Дeнec coнчeвo и тoплo вpeме, пoплaднe ycлoви зa дoжд и гpмeжи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи,

Утринската температура ќе се движи од 11 до 20 степени, а дневната од 24 до 36 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната до 33 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Kaмиoн ce извpтe нa бyл. „Бopис Тpaјкoвcки“ – coобpaќajoт вo зacтoj

Извртен камион претпладнево предизвика застој во сообраќајот на булаварот „Борис Трајковски“, на потегот каде што извршуваат градежни работи за...

More Articles Like This