May 16, 2021, 9:10 am

Дeнec coнчeвo и тoплo вpeмe, yтpe пoвpeмeн лoкaлeн дoжд

Поврзано

- Advertisement -

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури ќе се движат од пет до 15 степени, а максималните дневни ќе достигнат 26 степени.

Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 26 степени.

Во среда времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува.

Од четврток до сабота следува период на сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец, а максималните дневни температури ќе бидат до 29 степени.

Latest News

Дневен xopockoп за 16. мај 2021 година

Дневен хороскоп за недела, 16. мај 2021 година. Бик 21.4- 20.5. Љубов Ви претстои играње игри во кои вие глумите. Пресечете го...

More Articles Like This