Дeнec coнчeвo и cвeжo вpeмe, тeмпepaтypитe oд cpeдa вo пopacт – oд пeтoк дoжд

Поврзано

Пpoгнoзa на УХМР: Утре поpoeн дoжд, дo пeтoк сончево и топло време – нов пресврт на времето за викендот

До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, додека од сабота се очекува влажен...

Сончево време, температурата до 29 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието...

Coнчeвo и тoплo вpeмe дo 27 cтeпeни, oд cpeдa пopoeн дoжд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура...
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде претпладне сончево и свежо, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје сончево, до крајот на денот со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне 14 степени.

До четврток ќе преовладува сончево време, а од петок ќе има зголемување на облачноста со локален дожд кон крајот на денот. До вторник ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Утринските температури во следните денови на повеќе места ќе се спуштат под нулата, а дневните од среда ќе бидат во пораст.

Latest News

Пpистигнa чeтвpтaтa гeнepaциja нa Škoda Fabia

Чекањето се исплатеше, затоа што Fabia ќе ја продолжи пазарната битка со нови адути. Пред сé со MQB платформата,...

More Articles Like This