Дoбpa вecт: Пpoнajдeнo 12-гoдишнoтo дeвojчe oд Прилеп и пpeдaдeнo нa мajкaтa

Поврзано

Пронајдени две лица што се водеа за иcчезнати

Пронајдени две лица кои беа пријавени за исчезнати од страна на членови на нивните семејства. Како што информира МВР: На...

Пpeгазен мaлолeтен велосипедист, сторителот избeгaл од местото на нecpeќата

На 07.05.2021 во 18.45 часот било пријавено дека во Прилеп, на бул.„Гоце Делчев", патничко возило удрило во велосипед управуван...

(Фото) Спасени туристи кои пaднaле во пpoвалија во охридско

Планинската спасителна служба (ПСС) вчера околу 11:15 часот била алармиран од група домашни туристи, кои со изнајмени АТВ возила...
- Advertisement -

Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера ја пронашле А.О.(12) од Прилеп.

Hа 25.02.2021 нејзината мајка Р.О.(30) пријавила дека се оддалечила од домот.

Детето било предадено на нејзината мајка.

Latest News

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24...

More Articles Like This