October 21, 2021, 12:58 pm

Дoбpo e: Дoктop кoj ja пpимил pycкaтa вakцинa cмиpyвa – Moжeтe дa пиeтe, нo caмo eднa-двe чaшки paкиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српскиот доктор Сергеј Бољевиќ кој живее во Москва и кој меѓу првите ја примил руската вакцина „Спутник 5“ вели дека таа е стопроцентно сигурна и безбедна и оти проценките се дека наскоро маските воопшто нема да бидат потребни.

Тој вели дека се шпекулации тврдењата дека со руската вакцина не смее да се пие алкохол 42 дена.

Една до две чашки ракија и вино се дозволни. Не е добро да се опивате, без разлика дали сте примиле вакцина или не-објаснува докторот.

Latest News

(Фото) За мoдepнo Скопје: Со 250 нoви eкo aвтoбycи дo пoдoбap гpaдcки пpeвoз, пopaчa Арcoвскa

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките...

More Articles Like This