Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Поврзано

Сега и официјално, ова е новиот тренер на Јувентус

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор...

Роналдо пoдoбpи peкopд cтap 94 години

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна два гола против Лион во реванш натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите,...

Тренерот на ПСЖ си ја ckрши ногата за време на тренинг со тимот

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се поврeди на еден од тренинзите на тимот. Германецот денес се здобил со сkршеница...
- Advertisement -

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло до тепачка меѓу Лео Меси и Антоан Гризман, фрчеле и боксови. А се започнало со вербалниот дуел, односно лутењето на Французинот до Меси кој не сакал да му аистира на саботиот дуел, и директно го обвинил дека тој е виновен за тоа дека Барса останала без трите бода. Ова на Меси не му се допаднало, па му вратил на Гризман а потоа следувал хаос на тренингот и тоа пред очите на Кике Сетијен.

Се чини дека после ова Гризман и дефинитивно сам си го потпишал отказот од Барса, се знае кој е главен на “Камп Ноу“ и дека не смее никој, па ни тренерот нешто да му пререче на Аргентинецот.

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This